Розвиваємо фонематичний слух у дитини

З першої хвилини життя дитина потрапляє у світ звуків. Для неї   це гомін. Через кілька днів немовля починає розрізняти різкі, голосні звуки. В місяць дитина впізнає мамин Games-For-Your-Infantsголос. І поступово маля вчиться розрізняти навколишні звуки.У більшості дітей слух розвивається самостійно. Вони розрізняють силу, висоту, відтінки різноманітних звуків. Найважливішими серед яких є звуки (фонеми) мови. Так формується фонематичний слух.

Розвинений фонематичний слух сприяє успішному навчанню читання, письма рідною та іноземними мовами. Поганий розвиток фонематичного слуху є однією з причин помилок в мові, на письмі та при запам’ятовуванні.

З раннього віку потрібно вчити малюків впізнавати та розрізняти мовленнєві звуки. Необхідно спілкуватися з дитиною граматично правильною мовою. Немовленнєві звуки слід вживати для вдосконалення імітаційного мовлення. Наприклад, корова каже – му, вітер шумить – ш-ш-ш, вода капає – кап-кап. Не можна спотворювати свою вимову: кольова казе – му, вітел сумить – с-с-с.

Сприятливе мовне середовище дасть 3-4- річній дитині інформацію, яка дозволить усвідомлювати, осмислювати навколишній світ, висловлювати свої думки. У п’ять років дошколярик зможе визначати на слух наявність та відсутність звуків у слові, підбирати слова на заданий звук.

Спілкування малюків з дорослими граматично правильною мовою пришвидшить дитяче сприймання, розуміння, мислення. Це допоможе дитині отримати  і засвоїти значно більше життєвої інформації, якою вона буде користуватися впродовж  усього життя.

автор ( Гнатів І. М. )

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *